Джобърите атакуват Smackdown! Синьото шоу за пореден път през последната година ме изумява, след като хората зад него решиха да дадат шансове на кечисти, прекарали по-голямата част от кариерите си по гръб (докато ги тушират, мръсници, не друго). И, естествено, това се получи… но само донякъде.
„Махараджата“ (lol) Джиндър Махал е сред най-странните и изненадващи претенденти за WWE титлата през последното десетилетие. Само че няма как допреди месец да си губел всеки свой мач и изведнъж да бъдеш приет насериозно като заплаха за Ортън. От логическа гледна точка Махал има преимущество заради помощта от сънародниците му – братята Синг(х?). Да, ама това е кеч – логиката често отсъства, а и всички (с)маркове очакваме Ортън да запази. Единственият шанс това да не стане е, ако WWE решат за пореден път да ни го начукат (в прогнозите). Това обаче не е решение с дългосрочна полза (ето, пак (с)маркът в мен се обажда). Джиндър да пада и да освободи място на Русев, който да удря и мачка Ортън по пътя към WWE титлата. Ех, надежди…
Един от по-важните мачове за мен е in-ring дебюта на Шинсуке Накамура… срещу Долф Зиглър. Долф е хем логичен, хем нелогичен избор за първи опонент на един от най-„горещите“ кечисти от NXT и огромна надежда за компанията. Логичен е, защото е добър на ринга и може да направи така, че Накамура да изглежда като „милиони долари“, дет’ се вика, в очите на феновете, които не са го гледали до момента. Също така историята с „Как може да се радвате не на мен, а на дебилен японец, който няма дори един мач в главно шоу?“ е доста уместна и добре замислена. Проблем е само позицията на Долф в ростъра – след като направи най-добрата вражда на 2016 г. с Миз (IMO), от шест месеца той търка ринга с гърба си, губейки от хора като Калисто и Apollo Crews. Няма как дори за секунда да повярваме, че има шанс да победи Накамура, а това отнема от кефа. Все пак това може да е мачът на вечерта и съм доста надъхан да видя какво ще сътворят.
Breezango са другата голяма изненада. Месеци джобене, а сега – мач за отборната титла срещу The Usos, които пък за пръв път в кариерите си са мега интересни („It’s not paranoia! It’s the Usos!“. ‘баси промотата, ‘баси чудото). WWE са научили нещо от забавния си страничен проект Southpaw Regional Wrestling (google it!) и подходиха доста различно с градежа на тази вражда чрез клипчета с „полицейските“ истории на Брийз и Фанданго. Струва ми се, че те са единствените претенденти в това PPV с макар и минимален шанс да спечелят титлите, за които се борят. По-вероятно обаче е The Usos да запазят. Няма да откажа обаче тази вражда се развие до още един мач.
The Welcoming Comittee беше друга добра идея, горе-долу добре реализирана в седмиците до шоуто. Логично е подценявани кечистки по-ниско в карда да имат проблем с това Шарлът да дойде от RAW и веднага да получи мач за женската титла на Smackdown. Логично е да нападнат и шампионката Наоми, защото всяка от тях иска шанс за колана. Логично е да се опитат да привлекат и бившата шампионка Беки на своя страна и да я пребият като откаже. Класически хийлове! Всичко хубаво, ама след всичко изброено (джобър в единия отбор и все настоящи и доскорошни шампионки в другия) как да очакваме победа за The Welcoming Comittee? Аргументът „Ама те са истински отбор“ тук не важи. По-важното обаче е, че имаме женски отборен мач на PPV, който не е пълнеж, а има смислена история зад себе си. Браво!
Luke Harper vs. Erick Rowan щеше да е по-значим, ако му бяха обърнали повече внимание в дните след WrestleMania 33 и инерцията на Харпър след враждата Ортън-Уаят. Сега ми е meh, залагам на Luke, тъй като наистина мина на едно по-високо ниво тази година. Не ми дреме особено и за Baron Corbin vs. Sami Zayn, но все пак се надявам на победа на Сами и кариерата му да тръгне в по-добра посока поне в синьото шоу. За мен е важно и е, че Aiden English получава шанс, макар че почти сигурно ще загуби от Тай Дилинджър и в kickoff-a. English ме кефи още от NXT. Има различен образ и може да бъде успешен хийл, стига да му се даде тази възможност.
И стигаме до нещо, което вече наистина прилича на Main Event. Новата „Муцуна на Америка“ Кевин Оуенс най-вероятно ще защити своята US титла срещу AJ Styles. Струва ми се, че умишлено не обърнаха голямо внимание на враждата между тях поради две причини. Първо, Ортън-Махал да са по-основното през месец май. Второ, враждата Оуенс-Стайлс да може да бъде разтегната за поне още месец. Няма да ме учуди мачът да завърши с DQ или нещо такова. Съмнява ме обаче Оуенс да загуби титлата толкова скоро след размените, която си направиха с Джерико. Този мач също е кандидат за мач на вечерта и това е едно от интересните за мен неща – дали Styles/Owens или Ziggler/Nakamura ще накарат ченетата ни да увиснат повече.
В общи линии „Backlash“ носи най-характерната за Smackdown черта – свежест. Мачове, които не сме очаквали, че ще гледаме, които обаче бяха доста прилично изградени. Два сблъсъка със заявка за високо качество (виж няколко реда по-нагоре). Но дотам. PPV-то изглежда някак твърде предвидимо, като победи за доскорошните джобъри сякаш са твърде малко възможни и ще са по-скоро изненада. Все пак ми е интересно какво ще се случи и дали кечистите, които довчера са били „храна“ за истинските звезди, ще оправдаят доверието, което им беше дадено.
За улеснение – ето ги прогнозите ми за целия кард. Подчертал съм имената на очакваните от мен победители. Пари обаче не бих заложил, защото WWE в последните месец все намират как да ни изненадат, приятно или не:
WWE Backlash 2017 – Match Card:
WWE Championship: Randy Orton (c) vs. Jinder Mahal
US Championship: Kevin Owens (c) vs. AJ Styles
Shinsuke Nakamura vs. Dolph Ziggler
WWE Tag Team Championship: The Usos (c) vs. Breezango
The Welcoming Commitee vs. Naomi, Charlotte, Becky
Luke Harper vs. Erick Rowan
Sami Zayn vs. Baron Corbin
Kickoff Match: Tye Dilinger vs. Aiden English
И за финал – не пропускайте да гледате и NXT Takeover: Chicago, тъй като Takeover event-ите винаги имат много добри мачове в тях.
- За още неща, писани от мен – за филми, комикси, книги, посетете „Блогът на Бирето“

Съдържанието на този сайт е запазено от силата на договора с Creative Commons 4.0.